Deputatul PSD Dâmbovița, Marian Țachianu, consideră că e momentul ca țara să fie condusă de specialiști.
“De aproape 2 ani de zile, asistăm la o joacă de-a puterea practicată de liderii PNL. Au creat o coaliție cu USRPLUS și UDMR, care nu a produs nimic bun în plan social și economic. Nu mai vorbim despre domeniul medical, despre criza generată de pandemia de coronavirus pe care, la fel, nu au știut cum să o gestioneze și ne-am trezit acum cu mii de infectați și sute de morți zilnic, oameni răpuși de COVID-19. Români care poate că și-ar fi dus viețile liniștit înainte, dacă liberalii de la putere s-ar fi preocupat din vară de lupta cu valul patru al pandemiei, anunțat de specialiști. Nu. PNL-iștii au fost interesați de campania electorală internă, de congresul cu 5.000 de participanți. Orban și Cîțu au fost absorbiți total de bătălia pentru putere.„De aproape 2 ani de zile, asistăm la o joacă de-a puterea practicată de liderii PNL. Au creat o coaliție cu USRPLUS și UDMR, care nu a produs nimic bun în plan social și economic. Nu mai vorbim despre domeniul medical, despre criza generată de pandemia de coronavirus pe care, la fel, nu au știut cum să o gestioneze și ne-am trezit acum cu mii de infectați și sute de morți zilnic, oameni răpuși de COVID-19. Români care poate că și-ar fi dus viețile liniștit înainte, dacă liberalii de la putere s-ar fi preocupat din vară de lupta cu valul patru al pandemiei, anunțat de specialiști. Nu. PNL-iștii au fost interesați de campania electorală internă, de congresul cu 5.000 de participanți. Orban și Cîțu au fost absorbiți total de bătălia pentru putere”…a sustinut Marian Tachianu, deputat PSD
