Deputatul PSD Dâmbovița, Marian Țachianu, consideră că e momentul ca țara să fie condusă de specialiști.

 

“De aproape 2 ani de zile, asistăm la o joacă de-a puterea practicată de liderii PNL. Au creat o coaliție cu USRPLUS și UDMR, care nu a produs nimic bun în plan social și economic. Nu mai vorbim despre domeniul medical, despre criza generată de pandemia de coronavirus pe care, la fel, nu au știut cum să o gestioneze și ne-am trezit acum cu mii de infectați și sute de morți zilnic, oameni răpuși de COVID-19. Români care poate că și-ar fi dus viețile liniștit înainte, dacă liberalii de la putere s-ar fi preocupat din vară de lupta cu valul patru al pandemiei, anunțat de specialiști. Nu. PNL-iștii au fost interesați de campania electorală internă, de congresul cu 5.000 de participanți. Orban și Cîțu au fost absorbiți total de bătălia pentru putere.„De aproape 2 ani de zile, asistăm la o joacă de-a puterea practicată de liderii PNL. Au creat o coaliție cu USRPLUS și UDMR, care nu a produs nimic bun în plan social și economic. Nu mai vorbim despre domeniul medical, despre criza generată de pandemia de coronavirus pe care, la fel, nu au știut cum să o gestioneze și ne-am trezit acum cu mii de infectați și sute de morți zilnic, oameni răpuși de COVID-19. Români care poate că și-ar fi dus viețile liniștit înainte, dacă liberalii de la putere s-ar fi preocupat din vară de lupta cu valul patru al pandemiei, anunțat de specialiști. Nu. PNL-iștii au fost interesați de campania electorală internă, de congresul cu 5.000 de participanți. Orban și Cîțu au fost absorbiți total de bătălia pentru putere”…a sustinut Marian Tachianu, deputat PSD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *