Locuitorii unui cartier din municipiul Târgoviște, județul Dâmbovița, au fost avertizați prin mesaj RO-ALERT că a fost semnalat un leu în apropierea unei stații de carburanți aflată în cartierul Priseaca.

 

“A fost semnalată prezența unui animal sălbatic (leu) în municipiul Târgoviște, cartier Priseaca, zona stația peco Helene! Evitați zona, rămâneți în locuințe! Păstrați distanța față de animal și nu încercați să vă fotografiați cu această. ISU DB”, se arată în mesajul Ro Alert

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *