Investim în educație, investim în viitorul Găeștiului!

Astăzi am semnat, în calitate de primar, contractul de finanțare în valoare de 180.000 de lei, reprezentând fonduri nerambursabile, asigurate în proporție de 100% de la bugetul de stat, prin Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale.

Suma va fi folosită pentru dotarea interioară a Liceului Tehnologic „Dr. C. Angelescu” Găești, structură a Liceului Tehnologic „Iordache Golescu”, pentru a oferi elevilor și profesorilor condiții mai bune de studiu.

Cred cu tărie că fiecare investiție în educație înseamnă o șansă în plus pentru copiii noștri și un pas înainte pentru întreaga comunitate.

#AlexandruIorga #InvestimÎnEducație

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *