Încă un pas important pentru modernizarea orașului Găești!
Astăzi am lansat procedura de licitație pentru execuția lucrărilor de anvelopare a Blocului 43, un proiect finanțat din fonduri europene nerambursabile prin Programul Regional Sud-Muntenia 2021–2027, cu o valoare estimată a lucrărilor de aproape 8 milioane de lei, fără TVA.
Continuăm procesul de reabilitare și modernizare a blocurilor din oraș, pentru a oferi locuințe mai eficiente energetic, facturi mai mici și un confort sporit pentru cetățeni.
Găești merge înainte!
#AlexandruIorga #FonduriEuropene #DezvoltarePentruGăești

