”Udrea, terminată! A turnat pe cine nu trebuia” titram ”lovitura” din 10 august. Și iată că nu a trecut decât ceva peste o lună și blonda pe care Traian Băsescu a crezut că o va putea face prima femeie președinte din România a simțit deja pe propria piele ce înseamnă ”răzbunarea” sistemului!

De la Gitenstein i se trage…

De fapt a uneltelor acestuia, disperate la rândul lor să își scape propria piele din ghearele altor dosare de corupție. Astfel că la ultimul termen din dosarul Hidroelectrica, martorii s-au mobilizat exemplar, cu excesul de zel caracteristic denunțătorilor de serviciu, pentru a o îngropa definitiv pe cea care a făcut greșeala de a îl turna la rândul său pe fostul ambasador american la București. Pe când nu știa că Mark Gitenstein va reveni pe cai mari, odată cu instalarea Administrației Democrate la Casa Albă…

Era la butoane!

Aceasta este declarația de pe urma căreia procurorii care au cerut maximum de pedeapsă pentru Elena Udrea sunt de acum gata să bage mâna în foc că se va depăși ”pragul” de 10 ani. Ceea ce, ținând cont atât de condamnarea precedentă, cât și de celelalte dosare care, după ”Hidroelectrica” o ajung deja din urmă, înseamnă că de această dată chiar se va obține ”anihilarea” definitivă a celei în fața căreia cam toate numele grele ale sistemului se ploconeau în urmă cu ceva ani…citeste INTEGRAL aici

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *