Premierul Florin Cîțu a vorbit, joi seară, la Digi24, despre relația pe care o va avea cu viitorul președinte al USR PLUS. În plus, a spus că așteaptă de la Ludovic Orban să se țină de cuvânt și să-și dea demisia, dacă va pierde șefia PNL.

“Nu pot să discut cu un partid, USR PLUS, care e lângă un partid extremist, AUR. Mi-e indiferent cu cine vorbesc, dacian Cioloș sau dan Barna. Dacă nu negociem principii, putea discuta. Cine vine alături de noi în guvern, există un singur premier și toți trebuie să-și facă treaba.

Ludovic Orban este un membru în PNL. Cu toții avem de învățat de la el. Niciodată nu i-am cerut demisia. A spus că așa va face și îl știu un om de onoare”, a spus Florin Cîțu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *