Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliţiei de Frontieră Jimbolia – județul Timiș au depistat în cadrul unei acţiuni pe linia migraţiei ilegale, într-un microbuz condus de către un cetăţean român, nouă cetăţeni turci. Şoferul român este cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de trafic de migranţi, deoarece a preluat migranţii din apropierea graniţei cu Serbia şi intenţiona să-i transporte spre Timişoara, iar cetățenii turci de trecere frauduloasă a frontierei de stat!
9 cetățeni turci au fost prinși de polițiști după ce au intrat ilegal în România
ByDambovitadeazi
Sep 23, 2021