Trei persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, în această dimineață, după ce autoturismul în care se aflau a fost implicat într-un accident rutier. Evenimentul s-a produs pe DN 5, în zona Andaluzia, pe sensul de mers spre București.
Autoturismul a fost găsit în afara părții carosabile, unde a intrat frontal într-un copac.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu o descarcerare, o autospecială de stingere, un echipaj SMURD și două ambulanțe SAJ.
Din cele patru persoane implicate, trei au fost preluate de echipajele SMURD și SAJ și transportate la spital (bărbați).
Pompierii au asigurat măsurile PSI la locul evenimentului.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *