Premierul Florin Cîțu a anunțat că urmează să ia legătura cu liderii europeni pentru a-i informa legat de faptul că USR PLUS vrea să facă o alianță cu AUR.

„Voi lua legătura cu liderii europeni în legătură cu ce se întâmplă în România, avem o alianță toxică cu un partid extremist, care vrea răul românilor, nu respectă libertatea individuală, cu care nu ar trebui să discutăm. Voi informa liderii europeni și partenerii noștri strategici”, a declarat vineri premierul Florin Cîțu în legătură cu colaborarea dintre USR PLUS și AUR pentru inițierea unei moțiuni de cenzură.

”Cred că e important să știe că colegii lor se aliază cu un partid extremist”, a mai spus Cîțu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *