Guvernul Cîțu reușește să omoare o lege bună. Nici nu mai contează motivul, că-i prostie sau ticăloșie, rezultatul va fi același.
⚠ Foarte puțini din cei peste 500.000 consumatori vulnerabili vor pierde timp, bani și vor face efortul de a completa cele 14 pagini ale cererii și vor adăuga multele documente, solicitate în copie, pentru a primi sprijinul cuvenit să facă față scumpirilor uriașe la energie.
⚠ Efectiv guvenul Cîțu îi aruncă pe acești oameni în evul mediu, în frig și întuneric.
✅ Mai rămâne o sigură soluție.
✅ Plafonarea prețurilor!
✅ Dacă intră în vigoare legea PSD prețurile de pe facturile românilor vor scădea imediat cu până la 43% pentru energie electrică și cu până la 23% la gaze naturale. În plus, românii vor mai primi o compensație de 50% din scumpirile plătite în ultimele 6 luni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *