In jurul orei 06.45, pompierii militari ialomițeni au fost solicitati, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma coliziunii dintre o utilitară si două autoturisme, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești în care au fost implicate 6 persoane.
La fața locului s-au deplasat salvatorii din cadrul detașamentului Urziceni cu o autospecială de primă intervenție și comandă, o autospecială de descarcerare, o autospeciala de stingere și un echipaj SMURD.
Totodată, au mai intervenit și 5 ambulanțe SAJ–Ialomița, 1 ambulanță tip C cu medic aparținând serviciului de ambulanță B-IF și 1 elicopter.
In urma impactului 4 persoane au fost declarate decedate iar 2 au fost transportate la unitățile spitalicești din București.
Traficul a fost blocat câteva ore.
