Liviu Dragnea, fostul președinte al PSD, lansează o serie de acuzații la adresa lui Klaus Iohannis, în prima apariție într-un studio TV după condamnarea din 2019. Vizați de atacurile lui Dragnea sunt și Florin Cîțu și PSD.
„Ce este acum în România este o dictatură a lui Iohannis. Este vizibilă pentru orice ochi informat și de bună credință. Există această structură de guvernare, coordonată de Iohannis, ajutată de PSD, coordonat și el de Iohannis, care au câteva obiective majore. Primul obiectiv, datorită căruia ei în continuare sunt protejați, este să predea România bucată cu bucată, companie cu companie, domeniu cu domeniu. Alt obiectiv pentru guvern în ansamblu este cum să ia comisioane din ce în ce mai grase pe sumele uriașe cheluite, neexplicând nici până acum ce au făcut cu miliardele îndatorate”, a declarat Dragnea, într-un interviu la Realitatea PLUS.
Sursa: stiripesurse
