Senatoarea Diana Șoșoacă, a afimat, sâmbătă, prezentă la un protest din Capitală, că măsurile pe care le-a pregătit statul în materia prevenirii infectării cu coronavirus nu sunt potrivite pentru copiii românilor și că acestea ar pune presiune psihică pe cei mici.

„Le cer guvernanților sa ia labele de pe copii noștri. scoala nu trebuie sa devina lagăre neo naziste de exterminare a copiil or nostri. incetati cu aceste abuzuri. copii trebuie sa mearga intr-un mediu linistiti, cu o stare de spirit bună.

Nu sub presiunea unor sancțiuni. Rușine Câmpeanu, rușine Citule… Copii sunt abuzați psihoemoțional…nu mai au iubire de scoala, sa meargă la școală. au pierdut încrederea în școală, în profesori. Vorbim de premise ca in cele din închisori în școli.

Acești copii au probleme de respiratie pentru ca au făcut sport

N-am văzut un parlamentar cu masca in întreg parlamentul .Nici de la SPP, nici de la pază. Nici pe holuri.

Va spun, Vorbim aici de sindromul Stockholm. Copii sunt învățați ca sunt niște sclavi, că trebuie controlați, că trebuie să răspundă la ordine, că ei sunt mici si nesemnificativi”.

Sursa: stiripesurse.ro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *