Prefectul Capitalei, Alin Stoica, a anunțat că nu va demisiona, chiar dacă miniștrii USR PLUS s-au retras deja din guvernul condus de Cîțu.

Noi ne continuăm activitatea, toți prefecții din partea USR PLUS, până când se va decide altceva”, a spus Stoica, potrivit Digi 24.

Întrebat dacă au existat discuții privind posibila sa înlocuire, Stoica a spus că nu și a adăugat faptul că există doar lucrurile care se vehiculează în presă.

El a mai spus că își va desfășura activitatea „în mod normal, fără niciun fel de impedimente”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *