Un autobuz în care se aflau cel puțin 30 de pasageri a luat foc în mers. Incidentul s-a produs miercuri, pe DN14, la intrarea în localitatea Șura Mare din județul Sibiu. Autobuzul a ars aproape în întregime, dar călătorii au reușit să iasă în siguranță și nu s-au înregistrat victime.

Potrivit ISU Sibiu, la ora 5.40 pompierii militari au fost solicitați să intervină de urgență la întrarea în localitatea Șura Mare pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la compartimentul motor al unui autocar. La fața locului s-au deplasat trei autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, informează Mediafax.

Primele informații arată că aproximativ 30 persoane se aflau în autocar pentru a fi transportate la serviciu. Acestea s-au autoevacuat până la sosirea echipajelor de pompieri și ulterior au fost preluate de un alt autocar…citeste INTEGRAL aici

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *