Sondaj Salvați Copiii. Minorii din România sunt tot mai vulnerabili în mediul online. Sunt expuși constant la conținut violent, pariuri și provocări periculoase. Aproape 80% au acces la internet fără nicio restricție. Unul din doi a fost contactat de un străin, iar o treime dintre aceștia au raportat situații de hărțuire.
Sondajul a fost realizat de Salvați Copiii la finalul anului 2025 și conturează o radiografie a vulnerabilității tinerilor în mediul…